Як швидко розмножити дівочий виноград? Прості способи розмноження

Як швидко розмножити дівочий виноград?

Дівочий виноград є популярним рослинним матеріалом у сфері ландшафтного дизайну та декорування саду. Його незвичайні квіти та багатолітні плоди приваблюють увагу садівників. Однак, якщо у вас є дівочий виноград, ви навряд чи задоволені однією рослиною. Вам знадобиться значна кількість рослин, щоб створити ефектну композицію. Тому, важливо знати прості способи розмноження дівочого винограду.

Один з найпростіших способів розмноження – черенкування. Цей метод добре підходить для дівочого винограду. Рослина має високу життєздатність черенків, тому їх легко приживити. Черенки зрізають влітку, зібравши їх здорових пагонів. Далі, черенки замочують на декілька годин у корінневому стимуляторі і ставлять на розсаду. Черенки обрізають зверху, залишаючи кілька листків, а знизу – прогортають подовжуваннями. Пристрій опускають в підготовлені горщики з розсадою, яку розраховують, щоб збільшити шанси на приживлення.

Інший метод розмноження дівочого винограду – це поділ ризоми. Для цього методу можна використовувати старі рослини, які вже плодоносять. На ранній весні, до початку активного росту дівочого винограду, ризому нарізають поперекові куски. Кожен кусочок повинен мати кілька здорових бруньок, які вже видно. Потім ризому посаджують в гарну плодючу землю, попередньо зробивши отвори на глибину пару сантиметрів. Прикріпите кластери плодів до останньої бруньки, щоб захистити їх від партії неприємності. У разі використання молодих рослин, краще проводити поділ ризоми на початку весни. Вигрібайте землю, що обережно відрізняє ризому на кілька рослин. Спробуйте не пошкодити корінці, коли розріжете їх між новими почками.

Перший спосіб: розмноження виносами

Перший спосіб: розмноження виносами

Є кілька способів розмноження дівочого винограду, але спосіб з використанням виносів є одним з найпростіших. Для цього потрібно знайти здорову і сильну лозу з гарно утвореними виносами.

Спочатку треба підготувати виноси: обрізати їх довжиною близько 10-15 см, залишивши по 2-3 справжніх листочка. Знизу виносу видаліть всі листочки, оставивши окреме гомілку при оленюванні. Для підвищення успішності приживлення виноси можна обробити кореневим живильним розчином.

Далі необхідно вибрати місце для посадки виносів. Варто пам’ятати, що дівочий виноград добре росте на сонячних ділянках з родючими грунтами. Підготуйте грунт, розпушивши його та додавши добрива або компост. Найкращий час для посадки – весна або осінь.

Вкопайте виноси в грунт на глибину близько 10 см, забезпечуючи достатню вологість. Попри це, не переуволюйте. Після посадки покрийте виноси мулчуючою рослиною, щоб зберегти вологу і запобігти рісту бур’яну.

Слідкуйте за регулярним поливом і вносьте додаткове живлення, якщо необхідно. Після деякого часу виноси приживуться і почнуть активно рости. Зазвичай нова рослина може сформувати перший гребінь протягом 2-3 років. Далі вона буде рости і розвиватися самостійно.

Другий спосіб: посадка черенків

Другий спосіб: посадка черенків

Посадка черенків є одним з найпростіших і ефективних способів розмноження дівочого винограду. Цей метод дозволяє отримати нові рослини, які будуть ідентичними материнській рослині.

Перш за все, вам потрібно зібрати здорові і міцні черенки дівочого винограду. Кращий час для збирання черенків – взимку, коли рослина в сплячому стані. Черенки повинні мати довжину близько 15-20 см і бути без ознак хвороб або пошкоджень.

Після збору черенків, їх потрібно занурити в коріньовий стимулятор протягом 24 годин. Цей препарат допомагає стимулювати ріст корінців на черенку під час процесу посадки.

Далі, підготуйте грунт для посадки черенків. Краще використовувати легкий та дренажний грунт, який добре пропускає воду. Розробіть грунт глибиною близько 15-20 см.

Посадіть черенки в підготовлену грядку на глибину близько 10 см, залишивши вище землі близько 5-7 см. Заглиблення черенків сприятиме формуванню нових коренів.

Після посадки черенків, полийте грядку обильною кількістю води та стежте за вологою грунту протягом першого місяця. Не дозволяйте грунту пересушуватися, але уникайте його заболочення.

Через деякий час, черенки почнуть пускати нові бруньки, що свідчить про успішне приживлення. Після того, як рослинка виросте на кілька сантиметрів, зніміть плівку із верхньої частини черенка і продовжуйте доглядати за ним, як і за дорослою рослиною, адже це перші кроки нової дівочої виноградини.

Третій спосіб: розмноження шаруванням

Третій спосіб: розмноження шаруванням

Шарування – це ще один простий спосіб розмножити дівочий виноград. Для цього потрібно вибрати здорову і досить велику гілку на материнському рослині. Далі слід за допомогою гострого ножа або секатора здійснити надріз по діагоналі. Для полегшення приживлення, в ці місця можна добавити кореневий розчин, щоб стимулювати появу нових коренів.

Після того, як надріз зроблений, гілку слід закласти у вологий ґрунт. Для цього вдасться клумба або горщик з підкисленою грунтом. Шарування завжди найкраще робити навесні або восени, коли рослина знаходиться у період активного росту. Зав’язку добре зміцнюється еластичною стрічкою або ниткою, аби уникнути руху і випадкового вириву проростків.

Після періоду приживлення гілку можна пересадити в сталенький горщик і виростити в маленькій кімнаті під штучним освітленням. Пізніше проростки будуть готові до висадження в відкрите грунтове покриття. Розмножувати дівочий виноград шаруванням доволі просто, адже процес триває невеликий період часу, і ви можете насолоджуватися новими екземплярами цього розкішного рослини.

Питання та відповіді

Які існують способи розмноження дівочого винограду?

Дівочий виноград можна розмножувати листками, черенками або складками кущика. Для розмноження листками потрібно прищепити їх на рослину, прикріпивши до стебла. Розмноження черенками передбачає відрізання здорового черенка з листям і його посадку в грунт. Найпростіший спосіб – розмноження складками кущика. Для цього треба зробити надріз на виноградній лозі та згинання його в ґрунт.

Як доглядати за розмноженим дівочим виноградом?

Після розмноження, розмножений дівочий виноград потребує догляду. Рослину необхідно поливати регулярно, але не залишати занадто мокрим. Також рекомендується регулярно підживлювати ґрунт мінеральними добривами, щоб виноград правильно рос і розвивався. І, звичайно, потрібно забезпечити рост винограду в якості надміцного опору або тинтури.

Коли можна очікувати перший врожай розмноженого винограду?

Перший врожай розмноженого дівочого винограду можна очікувати через 2-3 роки після посадки. Протягом цього часу виноград потребуватиме правильного догляду, регулярного поливу та підживлення. Також важливо створити оптимальні умови для росту рослини, забезпечивши їй достатню кількість сонячного світла, оптимальну температуру і вологість.